Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Dziesięć dni na opozycyjną architekturę

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Transformacja krajobrazu miejskiego w ciągu ostatnich dziesięcioleci była coraz bardziej zdominowana przez wymogi kapitalistycznego wykorzystania.
Jednak ze względu na obecny kryzys, który wykracza daleko poza zwykły kryzys rynku nieruchomości i finansów, owa neoliberalna polityka i związane z nią formy produkcji przestrzeni uległy utracie legitymizacji.
Z tego powodu nie tylko należy kwestionować dominację i obietnice modelu prywatyzacji, wolnego rynku i własności prywatnej, ale także konwencje profesji zajmujących się wytwarzaniem przestrzeni kosmicznej, które następują i materializują te polityki.
W tym kontekście wydarzenie: Dziesięć dni opozycyjnej architektury.
podejmuje się zbadania możliwości i uwarunkowań zaangażowanej społecznie praktyki architektonicznej.
Dlatego też należy pozostawić wąskie granice zawodu.
Dlatego zachęcamy aktywistów, geografów, architektów, planistów i ekonomistów reprezentujących różne krytyczne podejścia do dyskusji i rozwijania koncepcji i praktyk, które nie tylko próbują przeciwstawić się kapitalistycznemu sposobowi produkcji przestrzeni, ale także próbują wyjść poza nie.
strategie dekkoryzacji, ponownego zaabsorbowania i alternatywnej produkcji przestrzeni.
Przyjrzymy się już istniejącym działaniom przestrzennym oporu, a także szukamy możliwości dalszego ich teoretyzowania: w jaki sposób te strategie i alternatywne praktyki mogą przekształcić się w siły społeczne i polityczne w przestrzeń post-kapitalistyczną.
Od 12 listopada do 21 listopada w Nowym Jorku.
Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.
[przypisy: tynk beton architektoniczny, metalpol łódź, domex częstochowa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: domex częstochowa metalpol łódź tynk beton architektoniczny