Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Pawilon Singapurski na Shanghai World Expo 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pawilon Singapuru na Shanghai World Expo w 2010 roku ma nazywać się Urban Symphony.
hołd dla tego, jak Singapur ma delikatną harmonię kultur współistniejących w mieście-państwie.
Zaprojektowany przez Kay Ngee Tan Architects, najlepiej wyraża się w architekturze pawilonu, która przywołuje obrazy pozytywki.
Tworzy orkiestrę elementów i symfonię dla zmysłów.
z choreografii fontanny miejskiej placu, rytmu pików na fasadzie, wzajemnego oddziaływania dźwięków i wizualizacji, melanżu flory w ogrodzie na dachu.
Zdjęcia i eksponaty Singapuru zdobią drogę do atrium i głównej sali na pierwszym piętrze, gdzie odwiedzający będą się dobrze bawić; przyjmowanie występów aż do przestrzeni otwartej przestrzeni wolnej od słupów na drugim piętrze.
Zwieńczeniem reputacji Singapuru jako wielce podziwianego miasta-ogrodu jest Ogród na niebie na dachu, który rzetelnie oddaje istotę życia w Singapurze.
Więcej informacji na oficjalnej stronie pawilonu.
Więcej zdjęć i wideo po przerwie.
[hasła pokrewne: beton architektoniczny, warszawa, beton architektoniczny w salonie, rozstaw łat pod blachodachówkę ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny w salonie beton architektoniczny, warszawa rozstaw łat pod blachodachówkę