Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Magazyn architektoniczny : Kompleks Różańcowych Świętych Różańca Ulega przeprojektowaniu

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Holy Rosary Church W listach do parafii administracja jest zadowolona z nowego projektu, który wygląda bardziej tradycyjnie.
Oryginalna paleta wylana w miejsce betonu, szkła płaskiego i szkła odlewanego nadaje projektowi prostotę, która kieruje medytacyjną przestrzenią.
Proste kształty geometryczne oryginalnych budynków.
Projekt był eksploracją przestrzeni, światła, materiałów i funkcji, tworząc architektoniczną przestrzeń, która nie była ani surowa, ani bogata, ale zaowocowała głęboką świętą przestrzenią.
Pojęcia te zastępowane są niepotrzebnie złożonymi i dekorowanymi formami, które odwracają uwagę od prostoty pierwotnej struktury.
Dzięki uprzejmości Trahan Architects Nowy plan terenu pomija przestrzeń przypominającą sanktuarium, produkowaną przez cztery budynki obwodowe wyznaczone przez Trahan Architects.
Wewnętrzny dziedziniec, zaprojektowany jako przestrzeń medytacyjna z kaplicą pośrodku, już nie istnieje w nowych planach.
Nie jest jasne, czy ten pełny projekt zostanie ukończony, ale na razie budynek administracyjny, który jest wejściem do przestrzeni, jest odnawiany w taki sposób, że jest zarówno punktem centralnym, jak i oderwaniem od koncepcji świętych przestrzeni opracowanych przez oryginalni architekci i kaplica, która była niegdyś jej celem.
Dzięki uprzejmości Holy Rosary Church Nowy projekt, z wyszukanym zadaszonym dachem, dwuspadowym dachem i oknami z muliną, stoi w opozycji do pierwotnego przemyślenia architektów.
Kaplica, niegdyś centralny punkt oryginalnego planu, nieznacznie widoczna od zadaszonego wejścia, ale ukryta w budynkach obwodowych, jest zawoalowana w nowej konstrukcji i stoi w konkurencji z nowym zakrytym spadkiem, który zderza się ze stylem, formą i materiałami.
.
Dzięki uprzejmości Holy Rosary Church To tragiczne, że tak pięknie pomyślane dzieło architektury ulega zniszczeniu i zmianom konstrukcyjnym, które nastąpiły wiele lat po jej budowie.
Nasuwa się pytanie, czy architektura jest twórczą sztuką, do kogo naprawdę należy.
Możemy się spierać o to, co jest lepsze, ale ostatecznie, i być może w niektórych umysłach, niestety decyzja zależy od klienta, który w tym przypadku jest Kościołem Różańca Świętego i niezadowolony z projektu realizowanego przez Trahan Architects.
Dzięki uprzejmości Trahan Architects Oryginalne dane projektu: Architekci: Trahan Architects, APAC Lokalizacja: Lousiana, USA Project Architect: Victor F..
Trey.
Trahan III, FAIA Zespół projektowy: Brad David, Kirk Edwards Inżynier konstrukcyjny: Schrenk & Peterson Consulting Engineers Mechaniczny, elektryczny, hydraulik Inżynier: Apex Engineering Corporation BUILDER: Quality Design and Construction, Inc.
Obszar projektu: 586 mkw Projekt: 2004 Fotograf: Tim Hursley / The Arkansas Office Dowiedz się więcej o oryginalnym kościele Holy Rosary autorstwa Trahan Architects, tutaj na Archdaily.
[przypisy: tynk beton architektoniczny, wideodomofon commax, beton architektoniczny montaż ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny montaż tynk beton architektoniczny wideodomofon commax