Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Pawilon Meksyku na Shanghai World Expo 2010

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Meksykańscy architekci SLOT wygrał międzynarodowy konkurs na projekt meksykańskiego pawilonu na World Expo Shanghai 2010.
Projekt pawilonu zrodził się z idei reprezentowania Meksyku poprzez tradycyjne elementy, które nie były wykorzystywane na tego typu targach.
Program propozycji skupia się na idei stworzenia zielonej przestrzeni w ramach targów, która jednocześnie stanowi nasz zaabsorbowanie oferowaniem lepszego standardu życia dla miast poprzez odzyskiwanie terenów zielonych, zamiast tworzenia budynku protagonistycznego.
Meksykański pawilon to wolumin określany przez talud (nachylenie), który przekształca się w uprzywilejowaną przestrzeń publiczną na placu jako miejski gest wewnątrz wystawy.
Przestrzeń podzielona jest na trzy poziomy, które reprezentują trzy różne momenty miejskiego życia w naszym kraju.
Przeszłość jest reprezentowana na cokole, obecny Meksyk na poziomie wejścia i przyszłość na platformie.
Główną cechą pawilonu jest projekt papalot (latawców), słowa wywodzącego się z papirusu Nahuatl, co oznacza motyla, używanego jako kulturowy punkt spotkania między kulturami meksykańskimi i chińskimi.
Nasza propozycja polega na spojrzeniu w przyszłość z obszarami, które są pomyślane, przeznaczone i zaplanowane specjalnie dla wypoczynku, odnowy parków i terenów zielonych, gdzie nowe pokolenia mogą spotkać się w mieście o lepszym życiu .
Więcej zdjęć i wideo po przerwie.
[przypisy: temperatura pieczenia pizzy, dom kanadyjski, tynk beton architektoniczny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dom kanadyjski temperatura pieczenia pizzy tynk beton architektoniczny