Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Beacom School of Business / Charles Rose Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

John Linden Architekci: Charles Rose Architects Lokalizacja: Vermillion, SD, USA Rok budowy: 2009 Zdjęcia: John Linden + 10 Nasz projekt dla szkoły biznesu wyrósł z pytania: W jaki sposób pojedynczy budynek może energetyzować i przekształcać cały kampus.
Podczas naszych pierwszych wizyt w USD odkryliśmy, że kampusowi brakowało spójności i łatwego obiegu między jego odrębnymi celami, które funkcjonują jako publiczne portale.
Nasz projekt, ukończony w 2009 roku, przenosi potężne siły organizacyjne na kampus.
Nowe krajobrazy – stworzyliśmy trzy – były centralne dla naszego projektu, jak sam budynek 75 000 SF.
Naszym pierwszym posunięciem było przeniesienie parkingu; w jego miejsce utworzyliśmy nowy czworobok i umieszczono na nim szkołę biznesu.
Nowy czworokąt zjednoczył istniejące budynki, w tym szkołę prawniczą i bibliotekę, i utworzył kilka innych placów budowy, z których jeden jest teraz domem dla naszego drugiego budynku, Muenster University Center.
Nasz projekt zarówno dla budynków, jak i otaczających krajobrazów tworzy także nowe perspektywy i ścieżki przez kampus.
.
John Linden USD pragnął nowatorskiego budynku, który znacząco podniósłby profil szkoły biznesowej.
Nowoczesna, ale dość prosta forma – strategia kontroli kosztów – jej okładzina cynkowa przywołuje silosy i konstrukcje stalowe w krajobrazie środkowozachodnim.
Wewnątrz trzykondygnacyjne atrium, szerokie strefy obiegu i inne przestrzenie publiczne są wypełnione światłem, otwarte i przejrzyste.
Akcelerator giełdowy i niezliczone ekrany wideo wprowadzają świat biznesu do szkoły; Beacom zapewnia również przestrzeń inkubatora dla startupów w regionie.
Każde z trzech pięter oferuje miejsca do nauki, które sprzyjają współpracy cenionej w świecie korporacji.
.
John Linden
[podobne: beton architektoniczny kraków, beton architektoniczny, warszawa, studnia głębinowa koszt ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny kraków beton architektoniczny, warszawa studnia głębinowa koszt