Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Galeria pryzmatów / WZORY

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Projekt PATTERNS zaprojektował nowe, trzypiętrowe centrum kulturalne dla West Hollywood w Kalifornii.
Centrum, znane jako Prism, stanie się kamieniem węgielnym eksperymentów artystycznych, tworząc nową niszę dla sztuki w Południowej Kalifornii.
Fasada będzie pierwszą w kraju, która zostanie zbudowana w całości z kompozytowego poliwęglanu na bazie żywicy.
Zainspirowany elastyczną formą, eleganckimi detalami i plastikowymi wykończeniami; fasada ma podwójne właściwości estetyczne związane z jej plastyczną materialnością i reaguje na energiczną energię kontekstu: zachowuje się jak błyszcząca powierzchnia podczas dnia i jako półprzezroczysta skóra w nocy.
Więcej o Prism po przerwie.
WZORY.
Współpraca z 3Form, zaawansowaną firmą zajmującą się produkcją materiałów, specjalizującą się w kompozytach na bazie żywicy, doprowadziła do dynamicznej formy centrum.
Powierzchnie budynków są podnoszone i opuszczane, otwierając wnętrze, jednocześnie zawieszając masę nad taśmą i powodując poczucie ciężaru nad przechodniem pieszych i ruchu pojazdów zbliżających się od zjazdu.
Jego logika formalna jest rezultatem produktywnej negocjacji między siatką kolumn porządkowych istniejącego budynku a intensywną dynamiką społeczną i fizyczną kontekstu.
Jak widać na e-architekturze
[podobne: naczynie wzbiorcze przeponowe, studnia głębinowa koszt, sztucce gerlach ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: naczynie wzbiorcze przeponowe studnia głębinowa koszt sztucce gerlach