Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : W toku: 1111 Lincoln Road / Herzog & de Meuron

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Herzog & de Meuron Miami zmieniało się bardzo przez ostatnią dekadę, zamieniając się w bogate kulturalne miasto.
Wydarzenia takie jak Art Basel Miami Beach (najważniejsza impreza artystyczna w USA) i budynki międzynarodowych architektów są częścią tej ciągłej zmiany.
Jednym z tych nowych projektów w mieście jest 1111 Lincoln Road, rozwinięcie projektu Roberta Wennetta i zmaterializowane przez szwajcarskich architektów Herzog & de Meuron.
Ten mieszany projekt jest obecnie budowany na rogu Alton i Lincoln, jednego z najbardziej aktywnych deptaków w mieście, i będzie obejmował rezydencje, powierzchnie handlowe i parking.
Parking zajmuje centralne miejsce w tym budynku, z jednym z najlepszych widoków, jakie kiedykolwiek widziałem na parkingu.
.
Paul Clemence Jacques Herzog stwierdził, że ten budynek na nowo zinterpretuje istotę tropikalnego modernizmu, a jakoś przypomina mi współczesny ruch w Brazylii, z ogromnymi strukturami zapewniającymi cień, a jednocześnie zawierającymi mniejsze elementy otaczające.
Płyty stoją nad zestawem nieregularnych kolumn, dając poczucie niepewnej równowagi.
Te kolumny rzucają różne cienie, nadając elewacji więcej charakteru.
Jestem bardzo zainteresowany widząc, jak ten projekt kończy się i jak to może wpłynąć (w pozytywny sposób) na przedłużenie Miami Art Museum, kolejnego projektu Herzog & de Meuron dla miasta.
Fotograf Paul Clemence podzielił się z nami kilkoma zdjęciami tego projektu podczas budowy, na którym można zobaczyć więcej na temat ekspresyjnej konstrukcji betonowej.
Więcej renderingów i zdjęć z budowy po przerwie.
.
[przypisy: domex częstochowa, rozstaw łat pod blachodachówkę, sztucce gerlach ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: domex częstochowa rozstaw łat pod blachodachówkę sztucce gerlach