Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – 3XN wygrywa konkurs na nowy gmach Frederiksberg w Danii

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

3XN Duńskie biuro 3XN jest.
w tym roku: wygrali konkurs na Muzeum Sztuki Randers, konkurs na nowe centrum kulturalne w Aarhus, Saxo Bank zdobył Międzynarodową Nagrodę RIBA, a Kim Herforth Nielsen (partner i założyciel) otrzymał najwyższą nagrodę architektoniczną w Danii, Medal Han Hansen.
A teraz wygrali konkurs na gmach sądu w Frederiksberg w Danii, przedłużenie neoklasycznego budynku.
Nowy budynek wpisuje się w architekturę dzielnicy, zreinterpretowana w nowoczesnym stylu, podążając za poziomymi liniami, materiałami i dachem.
Z publicznego placu tuż obok budynku ciężka objętość wygląda jaśniej, ponieważ otwór w rogu daje poczucie dźwigni.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie: Nowy Gmach sądu będzie naturalnym przedłużeniem istniejącego neoklasycznego budynku, ale nadal zachowując swoją tożsamość poprzez nowoczesną i współczesną ekspresję.
Projekt budynku składa się zatem z wyraźnych odniesień do stylu architektonicznego wytwornej dzielnicy Frederiksberg.
Forma struktury jest zarówno klasyczna, jak i dynamiczna.
stojąca jako nowoczesna interpretacja klasycznego dachu w stylu siodłowym.
Wnętrze sądu skupia się na przestrzeganiu wymogów prawnych dotyczących bezpieczeństwa i wewnętrznych segregacji w budynku.
Dlatego budynek zapewnia swoim pracownikom, oskarżonym, świadkom i gościom otwarte i przyjazne środowisko, w którym nawigacja jest łatwa dla różnych grup użytkowników.
Małe atrium przecina środek budynku; wsuwanie światła głęboko do wnętrza, tworząc otwarte i przewiewne połączenie między działami.
Stwarza to poczucie bezpośredniego światła dziennego w pomieszczeniach i zapewnia ogólną lekkość wewnętrznego rdzenia budynku, spotykając się z odwiedzającymi, którzy wychodzą z holu.
Zewnętrzne.
3XN Gmach sądu ma zostać ukończony w pierwszej połowie 2012 roku.
Wnętrze.
3XN Adres: Howitzvej, Frederiksberg, DK Client: Slots- og Ejendomsstyrelsen Award: 1.
nagroda w zaproszonym konkursie 2009 Powierzchnia: 5 000 m2 Budżet: 25 EUR m Architekt: 3XN Inżynier: Lemming & Eriksson Architekt krajobrazu: Model Sch.
Nherr Landskab.
Model 3XN.
3XN
[patrz też: jak zrobić beton architektoniczny, dom kanadyjski, rozstaw łat pod blachodachówkę ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dom kanadyjski jak zrobić beton architektoniczny rozstaw łat pod blachodachówkę