Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – AD Round Up: Halloween specjalne

Posted in Uncategorized  by admin
September 5th, 2019

Jutro ludzie z całego świata będą świętować Halloween.
Dzieci w kostiumach, wiele cukierków i kilka horrorów-maratonów w telewizji pomogą stworzyć straszny nastrój, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.
W ArchDaily nie chcieliśmy zostawać w tyle, więc w dzisiejszym Roundu, przyniesiemy wam wcześniej opisane straszne miejsca na jutrzejszy wieczór.
Cieszyć się! Tanatorio Municipal de Leon / BAAS Budynek jest pomyślany jako grobowiec grobowców.
Całkowicie zakopana konstrukcja, wymyka się jej objętości i znaczeniu, aby zakamuflować się w szczelinach zbyt bliskiej dzielnicy mieszkalnej.
Arkusz wody za pomocą dachu stanowi pojedynczą fasadę, odzwierciedlającą niebo Leona niczym alegorię śmierci (czytaj więcej.) Cmentarz Santo Stefano we Włoszech / Amoretti + Calvi + Ranalli Celem projektu jest wzmocnienie mały cmentarz municypalny Santo Stefano al Mare na północno-zachodniej stronie Włoch przed Morzem Śródziemnym.
Nowa interwencja znajduje się na niewielkim pasie ziemi między starym cmentarzem a drogą nabrzeżną.
Ten pas jest zorientowany ze wschodu na zachód (czytaj więcej.) Estrela Cementery / Pedro Pacheco + Marie Clément Cmentarz i kaplica pogrzebowa stanowią zespół dwóch zamkniętych pomieszczeń, zbudowanych w polu dębu holmowego.
Jeden z dębów staje się częścią ogrodzenia, jako element zakotwiczenia cmentarza, przekształcając patio kaplicy w ważną przestrzeń cienia.
Ten gest nabiera strukturalnego znaczenia (czytaj więcej.) + 5 Cmentarz Luzów / Pedro Pacheco + Marie Clément Przesuwanie cmentarza to nie tylko transport grobów, ale także pamięć i rytuały skonsolidowane z upływem czasu.
Powtarza się regularna i geometryczna figura starego cmentarza, która podąża za wisielcem ziemi.
Okolice między grobami są zachowane jako elementy rozpoznania miejsca, a także ich orientacja (czytaj więcej.) Rennes Métropole Crematorium / PLAN 01 W marcu 1970 r.
Kremacja doświadczyła powolnego, ale regularnego postępu, sięgając do dziś 29% stawki.
W 2030 r.
Kremacja stanie się główną praktyką pogrzebową we Francji, przekraczającą symboliczną stawkę 50%.
To prawdziwe odwrócenie tradycji podkreśla postępujące rozprzestrzenianie się kremacji (czytaj więcej.)
[patrz też: dom kanadyjski, beton architektoniczny na ścianie, rozstaw łat pod blachodachówkę ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny na ścianie dom kanadyjski rozstaw łat pod blachodachówkę