Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Townhouse / ProjektStudio

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

ProjektStudio zaprojektował wielofunkcyjną kamienicę na rogu Dlouhá a Zámecká w Morawskiej Ostrawie.
Kamienica obejmuje powierzchnie komercyjne na niższych poziomach, a wyższe piętra można wynająć do celów mieszkalnych lub biurowych.
Aby zaprojektować kamienicę, architekci pomieszali historyczne formy obszaru ze współczesnym wyrazem.
Zainspirowani historycznym, horyzontalnym naciskiem na obróbkę elewacji, architekci przesunęli fasadę, tworząc nieregularny teksturowany efekt w całym budynku.
Ta triangulowana fasada tworzy nowy dramatyczny efekt i zapewnia przerwę od rzędów tradycyjnych powierzchni budynków w tym obszarze.
Historyczne regularne zamawianie okien, zmodyfikowane tak, jak okna, obracają się i łączą, tworząc nowe rytmy w fenestracji.
.
Efekt dramatyczny widzenia w proponowanym nowym budynku jest osiągnięty przy minimalnej liczbie urządzeń, ale jednocześnie w klasyczny sposób, tak aby nowy budynek był świeży i progresywny, ale jednocześnie akceptował charakter jego sąsiedztwa, .
wytłumaczyli architekci.
Więcej zdjęć kamienicy po przerwie.
e Budynek: Narożnik ulic Dlouhá a Zámecká w Morawskiej Ostrawie Lokalizacja: paczki 434/1 a 434/2, Moravian, Ostrava, Czechy Klient :: AMÁDEUS Real as Architect :: PROJEKT STUDIO EUCZ, sro Autorzy: Ing.
arch.
David Kotek, Ing.arch.
Oldřich Bajger Powierzchnia: powierzchnia handlowa 475 m2 powierzchnia zabudowana 475 m2 czysta powierzchnia handlowa 700 m2 czysta powierzchnia biurowa 600 m2 mieszkania podłoga 170 m2 (do 3 jednostek z dwiema sypialniami) popyt na parking 32 miejsca parkingowe garaż pojemność 18 parkingi
[hasła pokrewne: metalpol łódź, domex częstochowa, beton architektoniczny jak zrobić ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny jak zrobić domex częstochowa metalpol łódź