Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Biennale w Wenecji 2012: Gateway / Norman Foster

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Nico Saieh Na 13.
Biennale w Wenecji Norman Foster został zaproszony do stworzenia dwóch wystaw.
Z jednej strony jest Centralny Pawilon,.
Hong Kong i Shanghai Bank HQ ., specjalnie na zlecenie Davida Chipperfielda, który przedstawia, w jaki sposób została wykorzystana przestrzeń publiczna stworzona przez podniesienie wieży do przestrzeni w jej podstawie.
przez ludzi z czasem.
Z drugiej strony znajdujemy.
Gateway..
Znajduje się na początku Arsenale, jest jedną z pierwszych przestrzeni, które publiczność spotyka na Biennale.
W tej instalacji widzowie otrzymują intensywną dawkę obrazów i słów, przedstawiających różne typy budynków i przestrzeni, poprzecinani nazwiskami architektów, projektantów i planistów, którzy przez lata wpłynęli na nasze otoczenie.
Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Normanem Fosterem, który mówi nam więcej o.
Gateway.
w tym wideo.
Pełny wywiad nadchodzi jutro! Więcej o tym eksponacie po przerwie: Common Ground, temat XIII Międzynarodowej Wystawy Architektury, został zinterpretowany przez Normana Fostera na dwa sposoby.
Po pierwsze, odnosi się do wiedzy przekazywanej przez pokolenia architektów, krytyków, projektantów, architektów krajobrazu i planistów.
Po drugie, w dosłownym sensie, wspólną płaszczyzną jest wspólna przestrzeń gromadzenia, która łączy nas społecznie.
Czy są to miejsca, które najprawdopodobniej przyjmujemy za pewnik.
parki, place, ulice lub wspólne przestrzenie w budynkach publicznych.
Ta instalacja przedstawia i wywołuje obie te interpretacje.
.
Nico Saieh Usytuowany na czele Arsenale, Gateway to jedno z pierwszych miejsc napotkanych przez odwiedzających, którzy przechodzą od wypełnionego światłem wejścia do czarnej skrzynki głównej przestrzeni.
Podłoga i tłum, który gromadzi się i przechodzi przez nią, są wymywane setkami słów, świecących bielą w ciemności i stale w ruchu.
Słowa te są nazwami osób, które od starożytności do chwili obecnej wpłynęły na projekt naszych miast i budynków.
Artysta z Finlandii, Charles Sandison, stworzył dla tego wydarzenia prace site-specific.
.
Nico Saieh Enormous, stale zmieniające się obrazy, począwszy od historycznych przestrzeni świata zachodniego po nowe miasta i favety Azji i Ameryki Południowej, są wyświetlane na wysokim murze nad głowami gości.
.
Nico Saieh Zdjęcia pokazują również miejsca, które współbrzmią ze zmianami społecznymi – i od zakłóceń – od arabskiej wiosny po zamieszki w Londynie.
Tkane w te sekwencje są wewnętrznymi przestrzeniami muzeów, stadionów, termini i innych budynków publicznych.
W duchu wspólnej płaszczyzny obrazy zostały pozyskane z globalnej sieci architektów, planistów, fotografów, krytyków, pisarzy i artystów.
Te kadry zostały połączone w celu stworzenia sekwencji filmowych przez zespół Ivorypress prowadzony przez Elenę Ochoa Foster, z Antonio Sanzem jako scenografem i we współpracy z Carlosem Carcasem jako redaktorem fotomontażu.
.
Nico Saieh
[hasła pokrewne: maszyny pakujące, beton architektoniczny kraków, beton architektoniczny, warszawa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny kraków beton architektoniczny, warszawa kamień elewacyjny