Beton architektoniczny
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : W toku: Centrum wodne / Zaha Hadid

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rama dachowa o długości 160 metrów w kształcie fali dla Zaha Hadid s Aquatic Centre została właśnie podniesiona i opuszczona na miejsce, co stanowi jedno z najbardziej złożonych wyzwań inżynieryjno-konstrukcyjnych Parku Olimpijskiego w Londynie w 2012 roku.
Ważące ponad 3000 ton gigantyczne stalowe kratownice spoczywają na trzech betonowych wspornikach, aby zapewnić otwartą przestrzeń dla dużych basenów wyścigowych i nurkowych.
Dach jest również zaprojektowany do rozciągania, skręcania i kurczenia się w odpowiedzi na działanie śniegu, wiatru i zmieniających się temperatur.
Więcej informacji na temat budowy i filmu wideo.
Wykonane w Newport z płyty walcowanej w Gateshead, Motherwell i Scunthorpe, stalowe ramy zostały zmontowane na miejscu i połączone 20 m nad ziemią na tymczasowych podporach.
Gotową ramę dachową ostrożnie obniżono do jej stałego położenia, a tymczasowe podpory usunięto etapowo, aby umożliwić kontynuowanie pracy pod dachem, a mianowicie wykopaliska dla dwóch 50-metrowych basenów i 25-metrowego basenu do nurkowania.
Centrum Wodne zaplanowane jest najpóźniej latem 2011 roku.
Za kilka miesięcy rozpoczną się prace nad aluminiowym pokryciem dachowym.
Po aluminiowym suficie o powierzchni 12 000 mkw.
Zostanie on wyłożony drewnem Red Lauro, trwałym źródłem, które połączy wymaganą trwałość i efekt wizualny.
Jak widać na World Architecture News.
[przypisy: sztucce gerlach, beton architektoniczny w salonie, beton architektoniczny kraków ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny kraków beton architektoniczny w salonie sztucce gerlach